POLICIA E SHKODRES SQARON RRETHANAT E AKSIDENTIT ARRESTON DREJTUESIN E KARROCES

Nj 19 vjecar ka humbur jeten dhe nje tjeter eshte plagosur ne nje aksident te rnd ne aksin rrugor Shkoder Muriqan, n vendin e quajtur Oblik. Motorikleta tip Lonin me targ AB 684 e drejtuar nga 19 vjear Ilir Dahati sht prplasur me nj karroc kuajsh t ngarkuar me ushqim bagtish, q drejtohej nga 57 vjecari me inicialet Nail Duli i cili lvizte nga Shkodra n Oblik.

Prplasja ka qn e fort duke i shkaktuar vdekjen e menjehershme 19 vjecarit I cili ka marr goditje t forta n kok dhe trup. I riu kishte n motoriklet edhe nj pasagjer tjetr, bashkmoshatarin me inicialet B. B edhe ky me banim n Oblike, i cili ndodhet jasht rrezikut pr jetn nn kujdesin e bluzave t bardha. Me tu njoftuar mbi ngjarjen efektivet e policise kane mberritur ne vendngjarje ndersa ka nisur hetimet mbi shkaqet e ktij aksidenti, q dyshohet t ket ardhur si pasoj e errsirs n rrug dhe pakujdesis s treguar nga drejtuesi mjetit.

Uniformat blu kan br arrestimin e 57 vjecarit Duli q po udhtonte me karrocn me kuaj. Sipas Bluve pikrisht n vendin e quajtur shtpia e Malsorit n fshatin Zues, karroca sht prplasur me motorrikleten tip Loncin me targa AB 684 i drejtuar nga shtetasi Ilir Dahati, 19 vje i cili humbi jeten ne vend ndersa u plagos edhe nje tjeter person.

Lexoni dhe kete

PUKË/ I VURI ZJARRIN NJË ZONE TË PYLLËZUAR, ARRESTOHET 57-VJEÇARI

Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Pukë, pasi është marrë njoftim në sallën e komandimit …