Tuesday , 18 January 2022

POLICIA E SHTETIT: 15 TË ARRESTUAR PËR ZJARRVËNIE NË DY JAVË

Policia e Shtetit njofton se ka arrestuar 15 persona nga 25 korriku deri me 10 gusht, pasi akuzohen për vënien e zjarreve nga veriu në jug të vendit.

Sipas uniformave blu, personat e arrestuar dyshohet se janë autorë të djegies së sipërfaqeve të tëra pyjore apo kullosore në zona të ndryshme të vendit.

Gjithashtu, gjatë aksionit të këtyre dy javëve, janë proceduar penalisht 16 persona dhe janë shpallur në kërkim 2 të tjerë.

Lexoni dhe kete

AVOKATËT E LEZHËS KUNDËR HARTËS SË RE GJYQËSORE

Edhe avokatët e Lezhës kundështojnë projektin e hartës së re gjyqësore, e cila parashikon shkrirjen …