Friday , 13 December 2019

POLICIA KONTROLLE NE QARKUN E LEZHES

Policia e Lezhës ka venë në pranga 3 shtetas dhe u sekuestruan lëndë narkotike Kokainë e Kanabis, si dhe armë simuluese pa leje. Sipas njoftimit të policisë janë ushtruar kontrolle në të gjithë qarkun për rritjen e parametrave të sigurisë dhe si rezultat u arrestuan në flagrancë shtetasit S.H. 18 vjeç, banues në Milot, pasi gjatë kontrollit fizik në një lokal, iu gjetën e sekuestruan 18 doza lëndë narkotike Kokainë, Z.V. 54 vjeç, banues në Shkoder, pasi te “Kryqëzimi i Kallmetit”, u kap duke drejtuar motorrin pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur, Gj.P. 63 vjeç, banues në Shkoder, sepse në Zejmen u kap duke drejtuar motorrin pa leje drejtimi.

Gjithashtu, u proçeduan penalisht edhe shtetasit Gj.N. 26 vjeç, banues në Kurbin, pasi gjatë kontrollit fizik në një lokal iu gjetën disa doza lëndë narkotike e dyshuar kanabis sativa dhe E.J. 18 vjeç, banues në Lezhë, pasi gjatë kontrollit fizik në një lokal iu gjet e bllokua një armë simuluese me karikatore me 4 fishekë pa leje.

Materialet në ngarkim të tyre ju referuan prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Lezhë.

Lexoni dhe kete

POLICIA E SHKODRËS FINALIZON OPERACIONIN “BUNA”

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin policor të koduar “Buna”. Në zbatim të planit të …