Saturday , 25 November 2017

POLICIA MALAZEZE SEKUESTRON 33.5 kg KANABIS SATIVA

Policia e Malit të Zi ka sekuestruar në kufirin me Shqipërinë 33.5 kilogramë marjuanë. Sipas mediave malazeze, lënda narkotike po transportohej në vijën kufitare prane Hanit te Hotit nga shtetas shqiptar me anë të një mushke. Pasi ka parë policët, trafikanti ka hedhur drogën në tokë dhe është arratisur në territorin shqiptar.

Agjentët nuk kanë bërë të mundur identifikimin e tij. Policia malazeze ka seluestruar 52 pakot me kanabis sativa te cilet peshonin 33.5 kilogram.

Lenda narkotike po transportohej drejt malit te zi me pas dyshohet se kishte si destinacion vendet e BE- se. Ndërsa bëhet me dije se autoritetet shqiptare janë informuar lidhur me ngjarjen. Gjithashtu policia e Malit të Zi ka nisur hetimet për këtë rast.

Lexoni dhe kete

GRABITET NJE SUPERMARKET NE LEZHE

Një supermarket është grabitur në rrugen e “Shtrausit” në Lezhë. Ngjarja ndodhi rreth ores 19:00 …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin