Tuesday , 16 August 2022

Policia sqaron arrestimin e Rrases!

24 ore pas konfuzionit ne komunikatat e policise se Shkodres, zyra e shtypit prane kesaj drejtorie ka sqaruar ne detaje arrestimin e 18- vjecarit Alfred Rrasa. Policia thekson se Rrasa u arrestua pasi ishte lene I lire nga gjykata e apelit ne Shkoder. Sipas efektiveve te policise arrestimi i 18- vjecarit Rrasa i cili ka qene edhe me pare i denuar per vjedhje eshte br pasi Prokuroria e Rrethit Gjyqesor Shkoder me dat 03 Nentor 2014, ka urdheruar ndalimin e ketij prsoni nen hetim.

Sipas policise se Shkodres, Rrasa ishte arrestuar per te njejten ngjarje edhe ne Shtator te 2014- es dhe gjykata e rrethit e kishte lene ne burg por pasi ishte apeluar masa e 18- vjecarit ishte ndryshuar nga arrest ne burg ne detyrim per paraqitje.

Nderkohe policia ka prangosur Rrasen diten e merkure pasi dyshohet se me 15 Maj 2014, n fshatin Hot i Ri, pas nj konflikti pr motive t dobeta ne bashkepunim me shtetasit Palush Demaj (i arrestuar), vje 21, dhe Alban Lulashi, vje 17, (i arrestuar), banues ne Hot i Ri, kan vrare me arm zjarri 24 vjecarinAltin Koeku, banues ne Shkoder. Nderkohe per kete ngjarje eshte ne kerkim edhe nje tjeter person nga efektivet e policise.

Lexoni dhe kete

PERPLASEN 2 MOTORÇIKLETA, PLAGOSEN 4 PERSONA

Katër persona mbeten të plagosur, pas përplasjes së dy motorçikletave në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Aksidenti …