Wednesday , 29 June 2022

POLICIA VAZHDON AKSIONIN N LAGJEN RUS PER SEKUESTRIMIN E DUHANIT

Pas aksionit t 3 ditve m par policia e Shkodres n bashkpunim me Agent Crown ka zbarkuar prseri n lagjen Rus duke sekuestruar tregtareve duhanin i cili shitet ne trotuare por dhe duke hyr n magazinn ku mbahet ai. Policia ka nisur aksionin q n ort e para t mngjesit ndrsa nuk kan munguar dhe dhunimi I qytetareve ana e uniformave blu, pr t prfunduar sa m shpejt aksionin.

Tragtaret shprehen mjaft te revoltuar pasi duhani sht buka e femijeve te tyre. Tregtart I bjn thirrje qveris ne ns nuk lejohet t tregtohet athr t mos ljoj as mbjelljen e tij pasi ishte vet qeveria ajo q ka nxitur fshatrt t mbjellnin duhanin.

Uniformat blu kane marre qindra kilograme duhan te cilin keto tregtare e kane jetesen e tyre te perditshme. Me lot ne sy ata theksojn se duhani t cilin e ka sekuestruar policia sht buka e fmijeve t tyre.

 

Lexoni dhe kete

GJYKATA LE NE BURG ISH-DREJTORIN E OSHEE MIRDITE

Ish-drejtori i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Mirditë Altin Nikolli, i arrestuar dy …