POLONIA RREGJISTRON FITOREN E PARE

Polonia ka rregjistruar nje fitore minimale 1-0 kundr Irlands s Veriut n ndeshjen e vlefshme pr Grupin C q u zhvillua n Nice. Skuadrat e mbyllen pjesen e pare me rezultat t pandryshuar. Por, polakt luajtn m mir n 45 minutat e para, edhe nuk ia doln ta thyenin mbrojtjen kundrshtare. Shansin m t mir n 45 minutat e para e pati Arkadiusz Milik, ndrsa Robert Lewandowski ishte mjaft i qet. Pra, pjesa e par nuk prodhoi gola, por nuk kaluan shum minuta brenda gjysms s dyt dhe rezultati u zhbllokua. Pas disa rasteve q pati n kt sfid, Arkadiusz Milik arriti q t shnoj. E gjitha erdhi fal vrapimit t Blaszczykowskit nga e djathta dhe krijimi i shansit pr sulmuesin. Lojtart e Irlands s Veriut rrezikuan n disa raste deri n mbyllje t sfids, por nuk ia doln t barazonin. Keshtu, krejt takimi u mbyll me fitoren e Polonise me rezultatin 1-0. Polonia sht n krye t Grupit C, ku pervec Irlands s Veriut, garojn edhe Gjermania dhe Ukraina, qe do te luajne ne oren 21:00.

Lexoni dhe kete

ÇIKLIZËM/ BRUNO KOLA DHE VLLAZNIA, FITUES NË TROFEUN “KORÇA”

Çiklistët e Vllaznisë kanë dominuar në etapën e parë të trofeut “Korça” zhvilluar pasditen e …