Monday , 28 September 2020

POROSIA GODITEN TRAFIKANTET E ARMEVE

Nj hetim 6 mujor ka uar tre persona n pranga gjat operacionit t koduar Porosia, pasi iu gjetn arsenal armsh dhe lnd shprthyese n automjetin ku ata udhtonin.Msohet se n pranga sht vn Flamur Bega, Hilmi Isufaj dhe Shklzen Metalladhe jan sekuestruar 6 mina me celular, 2 pistoleta, 1 snajper, si dhematerial t tjera hetimore.

Lajmi pr arrestimin e tre personave t siprprmenduru dha nga Prokurori i rrethit Shkodr, Granit Shahu, n nj deklarat pr mediat shoqruarnga Lorenc Panganika,kreu i drejtoris s Policis t Qarkut Shkodr.
Kan qn agjentt e drejtoris s policis, t cilt t autorizuar me urdhr t policis kan zbuluar aktivitetin kriminal t tre personave t dyshuar se mereshin me tregtin e armve dhe minave me telekomand. Gjithka sht kontrolluar nga policia,pasi nj agjent i saj ka hyr n kontakt me nj nga t arrestuarit duke i shfaqur interes pr blerjen e nj sasie armsh kundrejt nj pagese ende t paqart. Flamur Bega,n kt shkmbim arm-para, ka zgjedhur t marr dhe dy persona t tjer besnik si Hilmi Isufaj dhe Shklzen Metalln, q t dy t paisur me arm zjari pistolet, me qllim reagimin pr do situat t pakndshme q mund t lindte nga shkmbimi i parave dhe minave e snajperit.Ndaj tre personave sht ngritur akuza e Trafikimi i armve dhe municioneve dhe Mbajtjes pa lej t armve luftarake.

Lexoni dhe kete

TRAFIK DROGE E ARMËMBAJTJE PA LEJE, POLICIA VIJON AKSIONIN

Policia e Shtetit vijon në të gjithë vendin, zbatimin e detyrave të përcaktuara në Planin …