Saturday , 31 October 2020

POSTERA N PEMT DEKORATIVE, NJ IMAZH NEGATIV PR SHKODRN

Pemet dekorative pergjate pedonales Kole Idromeno jane kthyer ne hapesira per reklamim nga subjektet private.Prgjat gjith pedonales Kol Idromeno subjekte private kan vendosur njoftime nga m t ndryshmet, ku pjesa m e madhe e tyre jan varur n pemt dekorative t rrugve. Kjo ka ardhur si pasoj e mungess s nj kndi t posam, por edhe e ndikuar nga mos mbikqyrja e zonave publike, ku pjesa m e madhe jan kthyer n vende reklamimi.

Nga ana tjetr, gozhdat e prdorura pr mbajtjen e ktyre posterave rrezikojn t dmtojn pemt n t cilat jan varur. Pr kt situat t krijuar akoma askush nuk ka reaguar.

N nj koh q shum bizneseve iu merren taksat pr do reklam t vendosur qoft edhe n ambientet e tyre private, shume t tjera reklamojn n hapsira publike, duke shmangur taksimin, por edhe duke ndikuar negativisht n imazhin e qytetit t Shkodrs.

Lexoni dhe kete

GËSHTENJAT E SHKODRËS, TË RREZIKUARA NGA SËMUNDJET

Gështenja shqiptare vitet e fundit është kthyer në produktin më të kërkuar në Itali, por …