Saturday , 28 March 2020

“PRANVERA FEST”, KONCERTI I RI MUZIKOR I SHKOLLES “PRENKE JAKOVA”

“Pranvera Fest” eshte titulli i koncertit me te ri muzikor qe organizon shkolla e mesme artistike “Prenke Jakova” ne qytetin e Shkodres. Risia e tij eshte se do te kete nje krijimtari te re, ku te rinjte pervec se do te kendojne do shkruajne edhe tekste. Ne kete koncert do te prezantohen dy kenge te kompozuara nga te rinjte pjesemarres. Drejtori i shkolles, Anton Kaftalli, tha se qellimi eshte nxitja e te rinjve per te shkruar kenge te reja.

“Pranvera Fest” do te organizohet ne oren 18:00 te kesaj te Enjte dhe koncerti do te jepet i plote ne Tv Rozafa ne ditet e ardhshme.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografĂ« dhe 2 piktorĂ« organizuan pasditĂ«n e sĂ« premtes njĂ« ekspozitĂ« nĂ« ambjentet e …