“PRANVERE ME KANGE QYTETARE” NE TEATRIN MIGJENI

25 kengetare kane debutuar ne naten e pare te koncertit “Pranvere me kange qytetare Shkodrane”.

Regjisorja Merita Smaja dhe drejtoria e teatrit “Rita Gjeka u shprehen se publiku i mirepriti duke bere keshtu nje nate te mberthyer me emocione.

Per drejtuesin artistik Ilir Zoga, puna ka qene e lodhshme por frytet e saj ne naten e pare kane patur nje impakt te jashtezakonshem, ku publiku kendoj cdo kenge se bashku me artistet.

Nata e pare e koncertit “Pranvere me kange qytetare” eshte filmuar e plote nga tv  rozafa, ndersa shikuesit kane mundesi ta ndjekin ne ditet vijuese. Teatri “Migjeni” do te mireprese edhe te shtunen ne mbremje 25 kenge popullore qytetare Shkodrane.

Lexoni dhe kete

“ME SKENËN, PA SKENËN” RIKTHEN NË SHKODËR YMER BALËN

Kishte zgjedhur skenĂ«n e teatrit “Migjeni” pĂ«r tĂ« promovuar librin e tij tĂ« ri “Me …