Thursday , 19 April 2018

PREÇ ZOGAJ PREZANTON NE LEZHE LIBRIN “IN LOVE”

“In Love”, libri me permbledhje poezish nga Prec Zogaj eshte prezantuar edhe ne lezhe. Lexues dhe dashamires te poezise perbene nje auditor qe pranoi te qendronte edhe ne kembe ndersa degjoheshin poezite e recituata nga nxenesit e gjimnazit. Poezia e zogajt eshte komentuar si nje ngjarje e rendesishme qe ndodh jo vetem per lezhen, e per kryebashkiakun e ketij qyteti Fran Frrokaj, zogaj flet edhe per dashurine njerezore.

Prania ne Lezhe per zogajn eshte nje shenje e dashurise per qytetin ku u krijua si poet dhe nje detyrim per miqte e rinj e te vjeter te shkolles poetike nhdaj edhe perzgjedhja nuk ka qene krejt e rastesishme.

Ky botim i poetit Preç Zogaj ka perberje permbledhje poezish dedikuar dashurisë.

Lexoni dhe kete

PREMIERA E “GOMARIT TE BABATASIT” NE MIGJENI

Teatri “Migjeni” të Shkodres shënoj premieren e kryeveprave të at Gjergj Fishtës, “Gomarin e Babatasit”. …