Saturday , 18 January 2020

PREMTIMET E KOKAJT, BĖHEN REALITET!

Premtimet e dhėna nga kandidati i Partisė Demokratike nė bashkinė e Malėsise sė Madhe, Anton Kokaj kanė nisur tė kthehen nė realitet. Rruga e fshatit Fund-Brijė nė komunėn e Gruemirės ka nisur tė rikonstruktohet pas premtimit tė bėrė nga kandidati Kokaj vetėm pak ditė mė parė gjatė takimit me banorėt e kėsaj zone. Kjo rrugė prej 12 vitesh ishte lėnė nė mėshire tė fatit ndėrsa pėr tė ėshtė kujtuar vetėm Anton Kokaj i cili ka nisur punėn pėr rikonstruksionin e plotė tė kėsaj rruge.  Kokaj ka marrė falenderimet nga banorėt e Fund- Brijės pėr kėtė investim qė tashmė u bė realitet.

Investimi nė ujė tė pijshėm dhe infrastrukturė ėshtė prioriteti i kandidatit tė djathtė pėr bashkinė e Malėsisė sė Madhe, Anton Kokajt, ndėrsa pas fitores me 21 qershor do tė nis puna nė tė gjithė Malėsinė e Madhe e cila u la nė mėshire tė fatit gjatė qeverisjes sė majtė, pavarėsisht premtimeve boshe tė bėra nga pėrfaqėsuesit e mazhorancės.

 

Lexoni dhe kete

BASHA: DAMIAN GJIKNURI ƋSHTƋ USHTAR I RAMƋS

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se nuk do tĆ« ketĆ« amnisti pĆ«r Damian Gjiknurin, pavarĆ«sisht se …