PRESIDENTI HASHIM THAÇI “QYTETAR NDERI” I SHKODRES

Hashim Thaçi ka zhvilluar viziten e tij te pare ne Shkoder si president i Kosoves. Thaçi ne fillim zhvilloi nje takim me kryebashkiaken e Shkodres Voltana Ademi ne zyren e saj teksa folen per bashkepunimet mes Kosoves dhe Shkodres.  Me pas ne sallen  e keshillit bashkiak u zhvillua ceremonia e dhenies se titullit nderi i Qytetit te Shkodres Presidentit Hashim Thaci.

Presidenti ThaCi shprehu mirenjohjen e tij per te gjithe qytetaret Shkodrane per mikpritjen qe i kane bere kosovareve ne rastet me te veshtira. Presidenti Hashim Thaçi pas nje shetitje ne pedonalen e Shkodres ka vizituar edhe fototeken Marubi.

Presidenti i Kosoves ndodhet ne Shqiperi prej 2 ditesh, ku pas takimeve me kreret me te larte te politikes ne Tirane, Thaçi ne diten e dyte te vizites ka zgjedhur Shkodren per te permbyllur ne kete menyre viziten e tij.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …