Tuesday , 6 December 2022

PRESIDENTI I RI, META: PARLAMENTI I DI MIRË DETYRIMET KUSHTETUESE

Duke iu përgjigjur interesit të mediave, presidenti Ilir Meta, foli përsëri për proçesin e zgjedhjes së presidentit të ri.

Pas dështimit të 2 raundeve të para, Meta tha se parlamenti i di mirë detyrimet kushtetuese.

I pyetur se me Berishën a do bëjë opozitë më të fortë përballë Ramës, presidenti Meta tha se opozita më e mirë janë shqiptarët e ndershëm dhe bashkimi i tyre…

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBAN DËGJESËN E RADHËS NË NJËSINË RRETHINA

Taulant Shahmani dhe Valbona Doniku kane qene kandidatet e radhes qe kane prezantuar platformat e …