Wednesday , 8 April 2020

PRESIDENTI ILIR META NE LEZHE

Presidenti i republikes Ilir Meta ka komentuar raportin e koimisionit te venecias duke sqaruar se pergjigjet e tij dhe komentet jane shteruese duke sqaruar se ne cdo rast ka mbrojtur kushtetuten e Shqiperise. Presidenti ka deklaruar se ekzistojne mundesite qe nepermjet nje reflektimi te shpejte vendi yne te vendoset ne shinat e ligjit dhe te arrihet dialogu mes paleve per te rritur edhe besimin e te rinjve se e ardhmja eshte ketu.

Nuk harroi te portretizonte forcen e tij ndersa ishte ne Lezhe per te marrre pjese ne nje aktivitet perkujtimor ne nderim te At Gjergj Fishtes. Duke iu referuar tetorit te fishtes, Presidenti Meta kerkoi me shume vemendje ndaj kesaj figure dhe rikonstruksioni i shtepise se tij per kreun e shtetit eshte nje domosdoshmeri per te cilen duhet te punojne te gjithe.

Ne perfundim te aktivitetit, presidenti Ilir Meta, i akordoi titullin Mjeshter i Madh, rapsodit Gjon Frroku, per talentin e tij artistik dhe kontributin shume vjecar ne pasurimin e folklorit te trevave veriore dhe percimin e vlerave te ralla e te vyera te muzikes shqiptare ne skenat nderkombetare.

Lexoni dhe kete

BASHA: SULMET KUNDËR OPOZITËS NUK I FSHEHIN DOT DËSHTIMET

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar sërish përmes një deklarate shpërndarë mediave, lidhur me …