Thursday , 15 April 2021

PRESIDENTI META NUK KOMENTON VENECIAN

Presidenti Meta u tregua i rezervuar për komentimin e draft-opinionit dhe u shpreh se vetë Venecia është ajo që ka shkruar Kushtetutën e Shqipërisë.

Presidenti Ilir Meta nuk pranoi të komentojë rreth afatit 15 mars që i ka lënë mazhorancës, si edhe për negociatat mes palëve.

Në këtë mënyrë, presidenti Meta la të kuptoi se ditët e ardhshme mund të kemi zhvillime të reja mes palëve.

Lexoni dhe kete

MEDIU: RAMA DO QË SHQIPTARËT TË LARGOHEN NGA SHQIPËRIA

Kreu i PR, Fatmir Mediu, ka zhvilluar një takim me shtabin elektoral në Tiranë. Mediu …