Sunday , 6 December 2020

PRESIDENTI META SËRISH AKUZA NDAJ QEVERISË

Presidenti i vendit Ilir Meta i kërkon kryeministrit Rama shfuqizimin e Aktit Normativ të masave të reja anti-covid, nga i cili rrjedh edhe detyrimin për të gjobitur çdo qytetar që nuk mban maskë në publik.

Meta tha se ishte i shqetësuar për atë që po ndodh me shqiptarët sipas tij është e papranueshme që OSHEE-ja të kthehet në një instrument që vjel gjoba.

Meta i kërkoi qeverisë që të reflektojë dhe Kuvendi po ashtu ta ndryshojë atë vendim.

Lexoni dhe kete

BASHA: DO E LARGOJMË TË KEQEN, SHQIPTARËT E DUAN NDRYSHIMIN

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte këtë të enjte në një fasoneri në Lezhë. …