Friday , 27 November 2020

PRESIDENTI META VIZITON KISHEN E “SHEN LLEZHDRIT” NE LEZHE

Në 30-vjetorin e rikthimit të besimit, Presidenti Ilir Meta vizitoi kishen e “Shën Llezhdrit” në Prull të Lezhës, e cila është restauruar me kontributin e banoreve të zonës, pasi ishte rrënuar në kohen e diktatures.

Nga ky objekt kulti qindra vjeçar kreu i shtetit ju drejtua zotit me lutje për të ndihmuar njerezit në këtë situatë të vështire të krijuar nga pandemia COVID-19.

Teksa refuzoi tju përgjigjet pyetjeve politike, Meta kërkoi solidarizimin e shqiptareve, duke theksuar se besimi në Zot është forca më e madhe për të mos humbur shpresen.

Ndërsa nga ambjentet e jashtme të kishes prisidenti Ilir Meta, duke ju referuar përiudhes së Besëlidhjes së Skërndërbeut përcolli një mesazh për shqiptaret.

Gjatë kësaj vizite në Kishen e Shën Llezhdrit një ndër më të vjetrat në Ballkan, presidenti Ilir Meta shoqërohej nga botuesi Nikoll Lesi.

Lexoni dhe kete

MEDIU: QEVERIA PO PËRDOR PANDEMINË PËR INTERESA POLITIKE

Opozita vijon të hedhë akuza ndaj qeverisë për keq-menaxhimin e situatës së pandemisë. Kreu i …