Saturday , 24 March 2018

Presidenti Nishani takon Ministren e Mbrojtjes sė Italisė

Presidenti i Republikės Bujar Nishani priti sot nė njė takim Ministren e Mbrojtjes sė Italisė Roberta Pinotti.

Nė kėtė takim, kreu i shtetit shqiptar e konsideroi tė shkėlqyer nivelin e marrėdhėnieve mes dy vendeve ndėrsa vlerėsoi ndihmėn qė Italia i ka dhėnė vendit tonė nė fushėn e mbrojtjes.

Biseda u ndal edhe nė misionet ushtarake tė pėrbashkėta nė kuadėr tė vendimeve tė marra nga aleanca e NATO-s.

Presidenti Nishani dhe Ministrja italiane Pinotti diskutuan edhe situatėn e shkaktuar nga kriza nė Ukrainė dhe luftėn ndaj terrorizmit.

Lexoni dhe kete

MILLJA: SHQETESIM MBETET PIKA KRITIKE E LIQENIT TE SHKODRES

Pika kritike e liqenit tĆ« ShkodrĆ«s mbetet shqetĆ«sim pĆ«r prefektin e Qarkut ShkodĆ«r, Ƈesk Millja. …