Wednesday , 26 June 2019

PRESIDENTI XHAFERI: DO SJELLIM TË TJERË LOJTARË TEK VLLAZNIA

Dy të parët kanë ardhur tashmë në Shkodër, por në fillim të janarit priten edhe të tjerë basketbollistë amerikanë dhe jo vetëm. Kështu ka deklaruar në një prononcim për televizionin Rozafa presidenti i ekipit të basketbollit të Vllaznisë Alban Xhaferi. Sipas tij, të gjithë lojtarët që do vijnë, fillimisht do jenë në provë, në mënyrë që të gjenden lojtarët e duhur për ekipin.

Vllaznia ndodhet në vendin e fundit në renditje dhe i pyetur nëse ajo do ia dalë të kalojë këtë moment të vështirë, presidenti Xhaferi shprehet.

Vllaznia i ka bërë një mbyllje jo të mirë vitit 2018 megjithatë viti tjetër pritet të jetë krejt ndyrshe për basketbollin shkodran.

Lexoni dhe kete

BLEDAR MESI MBYLL KARRIERËN PAS TITULLIT TË 20-të KAMPION

Me suksesin e arritur të shtunën në pistën e stadiumit “Loro Boriçi” kur u shpall …