Sunday , 20 January 2019

PREZANTIMI I 3 LIBRAVE TE AUTOREVE KOSOVARE

Paraditen e kesaj te shtune eshte organizuar promovimi i tre librave te autoreve kosovare Dibran Fylli, Hasan Qyqalla dhe Jahja Lluka. Keto autoret prezantuan ne bibloteken “Marin Barleti” librat e tyre “Lora”, “Mos eja ne enderr” dhe “Hasan Prishtina, sternip i Abdullah Veliqit”. Gjyqtari Hasan Selimi foli per veprat e tre autoreve kosovare.

E pranishme ne kete aktivitet ishte edhe kryebashkiakja e Shkodres, Voltana Ademi.

Te tre librat u prezantuan para artisteve dhe shkrimtareve shkodrane dhe vinin ne kuader te vitit te Gjergj Kastriot Skenderbeut.

Lexoni dhe kete

TAKIM KOMBETAR I ORKESTRAVE FRYMORE

Për herë të parë në qytetin e Shkodrës u organizua një aktivitet i veçantë, që …