Friday , 15 January 2021
Breaking News

PREZANTOHEN EDHE DY BASKETBOLLISTĖT E TJERĖ AMERIKANĖ

Kanė mbėrritur nė Shkodėr dhe kanė nisur stėrvitjen me Vllazninė edhe dy basketbollistėt e tjerė amerikanė tė blerė nga drejtuesit e skuadrės shkodrane. Derril Palmer dhe Xhosua Frilove, paraditen e sė hėnės kanė zhvilluar stėrvitjen e parė me kuqeblutė dhe njėkohėsisht janė prezantuar para medias. Duke folur pėr gazetarėt, njėri prej tyre, Palmer, ka premtuar tė bėjė mė tė mirėn pėr Vllazninė nė mėnyrė qė ajo tė sigurojė titullin e katėrt kampion rradhazi.
Edhe amerikani tjetėr- Frilov, ėshtė i bindur se bashkė me dy bashkėatdhetarėt e tij do tė japė kontribut maksimal pėr ekipin shkodran, madje nė njėfarė mėnyre ėshtė i habitur nga mėnyra sesi i kanė pritur nė Shkodėr.

Me ardhjen e kėtyre tre lojtarėve duket se merkatoja e ekipit shkodran ėshtė mbyllur dhe tashmė Vllaznia ėshtė nė pritje tė nisjes sė gjysmės sė dytė tė kampionatit ku patjetėr do tė synojė fitimin e titullit tė katėrt kampion.

Lexoni dhe kete

ADILI: VLLAZNIA PƋR REZULTAT POZITIV EDHE NDAJ KUKƋSIT

Vllaznia po bĆ«n mirĆ« nĆ« kampionat dhe kryeson me meritĆ« renditjen pas javĆ«s sĆ« 13-tĆ« …