Monday , 25 January 2021

PREZANTOHET AMERIKANI I PAR TEK VLLAZNIA, SETH JACKSON

Ka mberritur ne Shkoder basketbollisti i pare amerikan i blere nga Vllaznia. Seth Xhekson ka zhvilluar paraditen e se premtes edhe seancen e pare stervitore me kuqeblute dhe me pas eshte prezantuar per mediat nga drejtuesit e skuadres. Vete Xhekson ne prononcimin e tij te pare si basketbollist i Vllaznise ka premtuar te jape me te miren per skuadren e tij te re.

T knaqur pr ardhjen e basketbollistit amerikan jan shprehur edhe trajneri Gjeaj dhe inspektori Zaganjori.

 

Ne dy ditet e ardhshme pritet qe me skuadren te bashkohen edhe dy amerikanet e tjere dhe me to ajo do te plotesohet ne menyre te jete gati me datn 4 shkurt q sht edhe data e startimit t fazs s dyt t kampionatit, ku objektivi padyshim fitimi i titullit kampion qe do te ishte i katerti rradhazi per te.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 2 – 1 EDHE ME APOLONINË

Vllaznia U21 vazhdon të fitojë në kampionat dhe të kryesojë me meritë renditjen e kampionatit …