Thursday , 23 August 2018

PREZANTOHET DREJTORI I RI I VLLAZNISË, ENGIN FIRAT

Ashtu siç pritej, drejtori i ri sportiv i Klubit të Futbollit Vllaznia Engin Firat, është prezantuar paraditen e së mërkurës para mediave. Në fjalën e tij të parë si zyrtar i klubit shkodran, turku Firat ka bërë të situata aktuale në të cilën ndodhet Vllaznia nuk është shumë e mirë dhe ajo nuk është ende gati për të synuar titullin kampion në kategorinë e parë por gjërat do të ndryshojnë shumë shpejt.

I pyetur se cili do të jetë prioriteti i punës së tij, drejtori Firat është shprehur.

Natyrisht që në pozicione të tilla nuk mungojnë as ngacmimet dhe një pyetje që i është bërë, ka patur të bëjë me ndërhyrjet që kanë ekzistuar më parë në klub. Në lidhje me këtë gjë, drejtori i ri është shprehur.

Struktura e klubit Vllaznia tashmë është plotësuar dhe ajo që mbetet për t’u parë është se çfarë do të ndodhë në të ardhmen. Kampionati po fillon dhe sytë e tifozëve janë të fokusuar tek ndryshimet që do të ndodhin në skuadër.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA, DREJTORI FIRAT PREZANTOHET TË MËRKURËN

Pavarësisht zhurmës së krijuar rreth drejtorit sportiv të Vllaznisë, turkut Engin Firat, në klubin shkodran …