PREZANTOHET PREFEKTI I RI I QARKUT SHKODER, ÇESK MILLJA

Detyra e prefektit eshte nje sfide per mua ne karriere. Ky pozicion do te jete me teper i rendesishem per te realizuar bashkepunimin mes institcioneve lokale dhe qendrore, ndersa perkushtimi im nuk do te mungoje asnjehere. Keto ishin fjalet e para te prefektit te ri te Qarkut Shkoder, Çesk Millja. Prezantimi i tij u be pasditen e se Henes ne ambjentet e Prefektures se Qarkut Shkoder.

Ne prezantimin e prefektit Millja mori pjese edhe ministri i jashtem, Ditmir Bushati, i cili tha se prefekti ka nje rol te rendesishem ne aspektin koordinues, edhe si ura lidhese mes institucioneve vendore dhe qendore.

Gjithashtu, ne prezantimin e prefektit te ri te Qarkut Shkoder moren pjese edhe ish-prefekti Paulin Radovani, kryebashkiakja Voltana Ademi dhe drejtues institucioneshn ne qytetin e Shkodres.

Lexoni dhe kete

MESAZHI I MYFTIUT TE SHKODRES PER MUAJIN E RAMAZANIT

Mesazhi i Myftiut të Shkodrës me rastin e Muajit Ramazan 1439 Imam Muhamed B. Sytari …