Monday , 28 September 2020

PRINDERIT: TE KTHEHET NE PUNE MESUESJA NEVILA DURAJ

Prindrit e nxnsve t shkolls 9- vjecare n Bushat Gjon Doci kan organizuar nj protest prpara shkolls fillore duke krkuar kthimin e msuess s pezulluar Nevila Duraj. Vet nna e nxnsit Shpresa Uka thot se ka krkuar q djalit ti trhiqej vemendja dhe pse jo t goditej kur prish ort e msimit, ndrsa jep vlersimet maksimale pr punn e msueses Duraj.

N t njjtn linj jan edhe komuniteti i prindrve t shkolls 9 vjeare n Bushat pas vendimit pr pezullimin e msueses Nevila Duraj. Prindrit krkojn kthimin e msueses n shkoll, madje krcnojn se nuk do t drgojn fmijt n msim deri n zgjidhjen e ktij problemi.

Videoja e publikuar n rrjetet sociale solli pezullimin e msueses Nevila Duraj, pr shkak t dhuns s ushtruar gjat vitit 2014, n nj or msimi n klasn e shtat. Por nga ana tjeter prindrit krkojn rikthimin n pun t msueses q pr 18 vite ka qn shembull n kt shkoll n degn gjuh letersi.

Lexoni dhe kete

STUHIA SHKAKTON DËME TË MËDHA NË SHKODËR

Stuhia e së premtes në mbrëmje dhe e orëve të para të së shtunës ka …