Tuesday , 16 August 2022

Prishet furgoni me te burgosurit brenda!!!

Oficert e policis po kryenin si do dit transportimin e t burgosurve pr n gjykatn e Shkodrs, por furgoni me t burgosur sht fikur. Shkak ka qen nj defekt n motor, duke br q pr 30 minuta, ai te qndroj n pritje t remokjimit.

Vetm pasi u gjet nj kavo remorkjuese si dhe fal ndihms se nj makine t asti, bri q furgoni t ndizej. Pas ktij momenti ai ka drguar n salln e gjyqit t burgosurit, ndonse me disa minuta vones. Kjo fenomen ndodh pasi mjetet me t cilat transportohen t burgosurit jan t amortizuara dhe prej vitesh u nnshtrohen riparimeve t pjesshme.

Kt ngjarje nuk ka vonuar ta komentoj edhe ish kryeministri Sali Berisha, q n profilin e tij n Facebook shkruan: Pr t qeshur dhe pr t qar! N kt foto q vjen nga Shkodra jan t burgosurit q shtyjn makinn e “unave”. Ky sht shteti i vajmedetit!!

Lexoni dhe kete

PERPLASEN 2 MOTORÇIKLETA, PLAGOSEN 4 PERSONA

Katër persona mbeten të plagosur, pas përplasjes së dy motorçikletave në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Aksidenti …