PROÇEDIMI PER PROTESTEN NE MILOT, REAGON ADEMI

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, ka reaguar për herë të parë për proçedimin në gjëndje të lirë pas protestës për bllokimin e rrugës në Milot. Për Ademin është i turpshëm një proçedim i tillë. Ajo thotë se askush nuk mund të ndalojë lirinë e shprehjes dhe se të gjithë kanë qenë të lajmëruar për protestën e opozitës. Komunizmi ka marrë fund njëherë e mirë, edhe pse bijtë e tyre janë akoma sot theksoi Ademi.

Ndër të tjera, kryetarja Ademi bëri me dije se do ti bashkohet përsëri të tilla protestave nëse do të ketë në vazhdim.

 

Lexoni dhe kete

PROÇEDOHET NE GJENDJE TE LIRE, REAGON KRYETARI I FRPD SHKODER

Pas proçedimit në gjëndje të lirë nga policia vendore e policisë Shkodër, për protestën e …