Thursday , 21 February 2019

PROÇEDOHET NE GJENDJE TE LIRE, REAGON KRYETARI I FRPD SHKODER

Pas proçedimit në gjëndje të lirë nga policia vendore e policisë Shkodër, për protestën e organizuar ndaj kryeministrit Rama, ka ardhur edhe reagimi i kryetarit të FRPD Shkodër Arvid Bushati. Ai thotë se qytetarët shkodranë e kanë kuptuar se bëhet fjalë për dy grupe. Një grup të qytetarë të lirë dhe një grup me policë që po shkelin ligjin.

Asnjë proçedim nuk do të na ndalë në rrugën tonë shton më tej Bushati.

Në fakt, kjo nuk është hera e parë që Bushati proçedohet për protestat e organizuara, pasi një gjë e tillë ka ndodhur edhe më herët e kjo ka ndodhur sa herë kryeministri Edi Rama ka ardhur në Shkodër.

Lexoni dhe kete

FLET PROTESTUESI 80-VJEÇAR NGA LEZHA

Ky 80-vjeçar nga Fishta e Lezhës u bë përsonazh kryesor i protestës së 16 shkurit …