Wednesday , 13 June 2018

PROÇEDURAT PER PRIVATIZIMIN E KLUBIT VLLAZNIA

Proçedura që do të ndiqet për privatizimin e klubit Vllaznia do të jetë e gjatë. Kështu shprehet ish-avokati i ekipit të Vllaznisë, Apollon Haxhi. I ftuar në emisionin “Mirëmëngjes” në Tv Rozafa, ai sqaron se pronari i klubit Vllaznia sh.a është Këshili Bashkiak Shkodër dhe ai do të vendosë për privatizimin e ekipit.

Haxhi shton se tek Vllaznia ekziston një gropë e madhe financiare, si shkak i borxheve.

Ndër të tjera, ai thekson se Bashkia Shkodër do të mbajë një përqindje të aksioneve të Vllaznisë. Ankandi për shitjen e klubit do të nisë nga 507 milionë lekë të vjetra.

Lexoni dhe kete

MUNGOJNE KULLAT E VROJTIMIT NE PLAZHIN E SHENGJINIT

Në një kohë që sezoni turistik ka nisur dhe numri i pushuesve është gjithnjë në …