Saturday , 15 August 2020

PROÇESI MËSIMOR NË SHKOLLAT E PREKURA NGA TËRMETI

Ministrja e Arsimit Besa Shahini deklaroi se “Qarku Durrës, bashkia Kurbin, Vorë dhe Tiranë fillojnë mësimin në 9 dhjetor, të tjerat nesër. Në 9 qarqe që nuk janë në gjendje të jashtëzakonshme mësimi ka filluar normalisht, ndërsa për tre qarqet e tjera do të fillojë nesër pjesërisht theksoi Shahini në një komunikim me mediat.

Ajo kishte një urdhër edhe për kopshtet dhe shkollat private.

Gjithsesi problemet vijojnë të jenë të pranishme në disa shkolla të zonave ku tërmeti ka qenë më i fortë.

Lexoni dhe kete

BASHA: QEVERIA DËSHTOI PËRBALLË PANDEMISË

Kryedemokrati Lulzim Basha iu ka drejtuar një mesazh qytetarëve duke iu referuar situatës që po …