Monday , 25 October 2021

PROGRAMI I PD PËR ARSIMIN

Teksa prezantoi programin e PD për arsimin, kryedemokrati Lulzim Basha, deklaroi se arsimi është baza e shoqërisë tonë. Por, sipas Bashës, qeveria aktuale nuk beson as tek fëmijët shqiptarë dhe as tek shqiptarët.

Basha tregoi pikat kryesore të planit për arsimin…

Ndër të tjera, Basha theksoi se angazhohet për të rritur pagat me 50%, duke ju garantuar pedagogëve shqiptarë paga prej 900 Euro në muaj dhe profesorëve paga prej 1300 Euro.

Lexoni dhe kete

RAMA I PËRGJIGJET AKUZAVE TË BASHËS

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit iu përgjigj akuzave të Lulzim Bashës. Rama tha …