Sunday , 17 December 2017
Breaking News

PROJEKTI I BIBLIOTEKES SE LEVIZSHME NE LEZHE

Modeli i Lezhes do te jete shembelltyra e bibliotekave ne qytetet e tjera te vendit. Menyra sesi Biblioteka “Gjergj Fishta” ne Lezhe zgjodhi per te shkuar tek lexuesi i saj ne skajin me te larget eshte prezantuar si modeli me i mire. Drejtuesit e shtepive te librit ne qytete te tjera jane bere sebashku ne lezhe per te marre eksperiencen me te cilen Suela Bala, pergjegjese e bibliotekes ne lezhe, arriti te dergoje librin tek lexuesi. Ministria e Kultures ishte ideatorja e ketij seminari, ndersa synohet realizimi i projekteve te tilla qe kane ne fokus lexuesin.

Eshte e veshire sfida me teknologjine, por ne keto kushte duhet ti jepet vemendje librit. Keshtu eshte shprehur pergjegjesja e bibliotekes se lezhes Suela Bala.

Diskutimi u mbyll me firmosjen e një rezolute të përbashkët, për ta ngritur problemin e përhapjes së nevojës së leximit në një emergjence kombëtare.

Lexoni dhe kete

“LUMTURI NE FUKARALLEK” MBUSH SALLEN E TEATRIT “MIGJENI”

Mbremjen e se Merkures u shfaq premiera e komedise “Lumturi ne Fukarallek” ne teatrin “Migjeni” …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin