Sunday , 25 October 2020

Projekti Riciklo edhe ti

Riciklimi i mbetjeve nje projekt ky i iniciuar nga Bashkia Shkoder duket se po ecen me ritme t knaqshme. N kt mnyr sht shprehur administrator i njres nga dy pikat e grumbullimit t mbtjeve t riciklueshme Mirash Curri i cili tha se tashm i drejtohen ksaj pike riciklimi jo vetm familjart por dhe bizneset n qytet.
I pyetur mbi materialin qe qytetaret sjellin ai tha se sht alumini pasi ka edhe koston m t madhe, 100 leke per kilogram, ndrsa pohon se n kt pik grumbullimi interesi rritet do dite.

N fillim projekti Riciklo dhe ti u pa me mjaft dyshim pasi interesi I qytetareve ishte tejet i pakt. Ndrsa se fundi duket se sensibilizimi ka qn me i lart. Apeli ndaj qytetarve vijon t jet i njejt Riciklo edhe ti pr t mbajtur nj ambjent t paster por edhe pr t fituar pse jo dicka modeste nga kto mbeturina

Lexoni dhe kete

DITA NDËRKOMBËTARE E SHKOPIT TË BARDHË

Në Ditën Ndërkombëtare të Shkopit të Bardhë, ose siç njihet ndryshe dita e të verbërve, …