Tuesday , 16 August 2022

PROKURORIA E SHKODRES URDHERON LIRIMIN E NJERIT PREJ DOGANIEREVE TE MURIQANIT

Prokuroria e Shkodres ka urdheruar lirimin e njerit prej doganiereve te Muriqanit i arrestuar dy dite me pare ne operaxionin “Bitter Sugar”.

Arlind Mitku sipas prokurorise rezulton se ne momentin e kapies se mjetit me 13 thase me sheqer me peshe 650 kg dhe 19 thase kikirik te kaluar nga Mali i Zi pa procedure doganore, nuk ka qene ne detyre.

Lexoni dhe kete

PERPLASEN 2 MOTORÇIKLETA, PLAGOSEN 4 PERSONA

Katër persona mbeten të plagosur, pas përplasjes së dy motorçikletave në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Aksidenti …