Saturday , 31 October 2020

Prokuroria kerkon 18 vjet burg per Prend Ndrecen!

Prokuroria e Shkodrs ka krkuar dnimin me 18 vjet burg pr Prend Ndrecn 43 vje, i akuzuar pr veprn penale t Shkeljes s rregullave t qarkullimit rrugor, me pasoj vdekjen e 5 t rinjve, ngjarje e ndodhur n 22 Tetor 2013 n aksin rrugor Shkodr-Lezh. N pretencn e saj Prokuroria n mbyllje t hetimeve ka krijuar bindjen si dhe paraqitur provat se personi i akuzuar sht prgjegjs pr vdekjen e 5 t rinjve.

N baz t hetimit, m 22 Tetor 2013 rreth ors 01.10 automjeti kamion Man me targa PU 1463 A, drejtuar nga Prend Ndreca me drejtim lvizje KryeBushat- Tiran sht prplasur me automjetin BMW me targa SH 1818 E, me drejtim lvizje Tiran-Shkodr drejtuar nga Osman Meraja. Si pasoj kan vdekur shtetasit Osman Meraja, Rael Duli 17 vje, Xheni Anamali 18 vje, Orlend Mreca 18 vje dhe Ledio Pinari po 18 vje, t cilt udhtonin n mjetin BMW.

Kshtu bazuar n hetimet e kryera dhe verifikimin e provave, Prokuroria ka dal n prfundimin se 43 vjeari Ndreca sht prgjegjs, duke e vn nn akuz pr Shkelje e rregullave t qarkullimit rrugor.

Lexoni dhe kete

ARRESTIMI I AVOKATIT NE LEZHE, REAGON BASHKESHORTJA

Avokati Gjergj Neli është marrë forcërisht dhe është ofenduar dhe dhunuar nga uniformat blu. Denoncimi …