Wednesday , 1 April 2020

“PROKURORIA PO PËRBALLET ME SFIDA TË RËNDËSISHME”

Është zhvilluar këtë të enjte analiza vjetore për vitin 2019 e prokurorive në rang apeli për veriun. I pranishëm ishte edhe kryeprokurori i përgjithshëm Olsian Çela. Në fjalën e tij ai tha se prokuroria po përballet me sfida të rëndësishme, qoftë me reformën në drejtësi, por dhe nevojën që ka vendi për një prokurori efikase.

Sipas tij, Shkodra, Lezha, Kukësi kanë forma të ndryshme krimi, por gjyqtarët kanë përvojën për ta bërë përballjen në mënyrën e duhur.

I pranishëm në këtë takim ishte edhe n/kryetari i këshillit të lartë të prokurorisë Alfred Balla.

Ndër të tjera, Çela bëri me dije se duhet të grumbullojmë prova tek krimi financiar dhe të aplikohet ligji anti-mafia.

Lexoni dhe kete

SITUATA NË BASHKINË SHKODËR, REAGON PËRSËRI ADEMI

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi ka reaguar sërish për situatën në Bashkinë Shkodër nga Koronavirusi. …