Friday , 19 January 2018

PROMOVIMI I LOJES SE SHAHUT NE SHKODER

Bashkia Shkoder ka organizuar kete te Shtune Kampionatin e Shahut, qe kishte ne fokus promovimin e kesaj loje ne qytetin e Shkodres. Nje loje, e cila ka nje tradite pozitive dhe te hershme ne qytetin e Shkodres. Kampionati u organizua ne ambjentet e biblotekes Marin Barleti dhe e e pranishme ishte edhe kryebashkiakja Voltana Ademi, qe foli rreth organizimit te ketij kampionati.

Kjo gare realizohet per here te pare si kampionat, si nje menyre per nxitje dhe motivim te talenteve te reja dhe perfaqesimit me pas ne kampionate.

Lexoni dhe kete

LEZHA BEHET GATI PER TE PERKUJTUAR 550-VJETORIN E VDEKJES SE SKENDERBEUT

Lezha është bërë gati për të përkujtuar 550-vjetorin e vdekjes së heroit tonë kombëtar Gjergj …