PROMOVOHET LIBRI “NJEMIJE VJET AJKUNE”

“Njemije Vjet Ajkune” quhet libri me i ri me poezi i poetes Elida Rusta. Promovimi i ketij libri u be paraditen e kesaj te Shtune ne bibloteken “Marin Barleti” te qytetit te Shkodres, mbeshtetur edhe nga shoqata “EKO Mendje”. Nje liber me poezi rebele, malli dhe force te nje gruaje qe poezine e ka si shkalle per te shkuar ne nje bote qe ajo ka ndertuar me forcen e dashurise. Vete autorja tregon pse libri me poezi eshte shkruar ne gjuhen gegnishte dhe flet per nje nga poezite ku lidh Ajkunen me Migjenin.

Ndersa, nje nga vleresuesit dhe redaktori i ketij libri poetik, Zija Vukaj, shprehet ky liber eshte nje vellim me poezi te verteta.

Ne promovimin e librit me poezi moren pjese te aferm te poetes, si edhe figura te njohura te letersise ne qytetin e Shkodres.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografĂ« dhe 2 piktorĂ« organizuan pasditĂ«n e sĂ« premtes njĂ« ekspozitĂ« nĂ« ambjentet e …