Sunday , 19 January 2020
Breaking News

PROTESTA E 16 SHKURTIT, LULZIM BASHA TAKIME NE LEZHE

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte në Lezhë ku ftoi qytetarët që ti bashkohen protestës së opozitës me 16 shkurt në Tiranë. Në bashkëbisedimin me banor të zones Lulzim Basha ju ka kujtuar se opozita ndan të njejtat shqetesime, duke paraqitur edhe rruget e zgjidhjes, ndaj sipas tijë duhet të bashkohemi të gjithë në protesten e 16 shkurti për ti thënë ndal Edi Rames.

Gjatë turit të takimeve Basha u ndal edhe me peshkatarreett në Shëngjin, duke i ftuar ata që të marrin pjese në protesten e 16 shkurtit.

Nga Lezha kryepozitari Lulzim Basha mori garancinë se pjesmarrja e qytetareve të protesten e 16 shkurti do të jetë masive.

Lexoni dhe kete

BASHA: DAMIAN GJIKNURI ËSHTË USHTAR I RAMËS

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se nuk do të ketë amnisti për Damian Gjiknurin, pavarësisht se …