Sunday , 17 February 2019

PROTESTA E 16 SHKURTIT NE TIRANE

Protesta e 16 shkutit është një ftesë për të gjithë qytetaret interesi i të cilëve është prekur nga keq qeverisja e Edi Rames.Kështu shprehet anetari i këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Paulin Marku i cili thotë se kjo qeveri e ka kthyer Shqipërinë në një vend krimi, duke i detyruar qytetaret që ta braktisin vendin e tyre.Sipas Markut me kryeminister Edi Ramen nuk mund të kemi zgjedhje të lira, ndaj dhe qëllimi i protestes është largimi i tij.

Anetari i këshillit kombëtar tw Partisë Demokratike Paulin Marku, është i bindur se pjesrmarrja në protesten e 16 shkurtit do të jetë masive, për ti thënë ndal kësaj qeverie.

Lexoni dhe kete

FATMIR MEDIU TAKIM ME STRUKTURAT E PR-se NE LEZHE

Nga Lezha ku zhvilloi një takim me strukturat e partisë që ai drejton kreu u …