Monday , 17 December 2018

“PROTESTA E 27 JANARIT ESHTE E ORGANIZUAR NGA PD-ja”

Protesta e 27 Janarit eshte e organizuar nga partia demokratike. Nje proteste qe bazohet ne nje shperndarje me te mire te fondeve dhe per te kompensuar ato komunitete qe gjate 5 viteve nuk kane marre asgje nga qeveria. Deklarata erdhi nga deputeti i Partise Demokratike ne Qarkun Shkoder, Romeo Gurakuqi.

Gurakuqi nuk harroi te thumbonte edhe zv/kryeministren Senida Mesi, qe sipas tij ajo hesht ne parlament kur behet fjale per te miren e Qarkut Shkoder.

Deputeti i PD-se ne Qarkun Shkoder ftoi qytetaret shkodrane dhe te gjithe Shqiperise qe te marrin pjese masivisht ne protesten e 27 Janarit.

Lexoni dhe kete

VOTIMET, ZGJEDHJET VENDORE NE 2019/ JA SA SHQIPTARE MUND TE VOTOJNE

Ministria e Brendshme ka publikuar ekstraktin e parë të listave zgjedhore për zgjedhjet vendore, të …