Saturday , 18 January 2020
Breaking News

PROTESTA E 8-te KOMBETARE E OPOZITES

Rreth 2 orë ka zgjatur protesta e 8-të kombëtare e opozitës së bashkuar. Një protestë që me përjashtim të tensioneve për disa minuta para parlamentit, në përgjithësi kaloi e qetë. Në përfundim të saj, kryedemokrati Lulzim Basha, lëshoi një apel edhe për socialistët.

Ndryshe nga leja që ishte marrë deri në mesnatë, vendimi i presidentit Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve diktoi edhe mbylljen para kohe të protestës. Por, Basha shprehu vendosmërinë se nuk ka tërheqje pas deri në fitimin e kësaj beteje, deri në largimin e Edi Ramës.

Lexoni dhe kete

BASHA: DAMIAN GJIKNURI ËSHTË USHTAR I RAMËS

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se nuk do të ketë amnisti për Damian Gjiknurin, pavarësisht se …