Sunday , 17 December 2017
Breaking News

PROTESTA E BANOREVE TE THETHIT, REAGON KRYEBASHKIAKJA ADEMI

Qellimi jone eshte te zgjidhim problematiken dhe jo te nderhyjme me force. Ky ishte reagimi i kryebashkiakes se Shkodres, Voltana Ademi, pas protestes nje dite me pare te banoreve te Thethit qe u ankuan se po perballen me gjoba dhe proçedime nga policia e shtetit dhe IKMT per kullat qe kane rikonstruktuar. Ademi tha se per kete problematike eshte diskutuar me prefektin e Qarkut Shkoder dhe institucionet duhet te zbatojne ligjin.

Ademi shtoi se problematika e se drejtes se pronesise meriton vemendje sepse duhen akte te reja ligjore.

Banoret e Thethit kerkojne tapite e pronave, te trasheguara nga te paret e tyre dhe kerkojne zgjidhje te situates nga kryebashkiakja Voltana Ademi dhe prefekti i Qarkut Shkoder Çesk Millja.

Lexoni dhe kete

RRUGA E DUKAGJINIT, BANORET E ZONES KERKOJNE NDERHYRJE

Rruga e Dukagjinit vijon te jete nje problem serioz per banoret e kesaj zone. Per …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin