Breaking News

PROTESTA E NXENESVE, REAGON ADMINISTRATORI

Pas protestës së nxënësve të shkollës së mesme të bashkuar në Gur i Zi të Bashkisë Shkodër ka reaguar edhe administratori i kësaj njësie administrative. Pjerin Marku thotë se bashkia ka bërë ndërhyrje dhe nuk është mënyra e duhur për të protestuar duke lënë nxënësit jashtë në këtë të ftohtë.
Ai foli edhe për mungesën e sinjalistikës.

Ndër të tjera, Marku theksoi se investimet në këtë shkollë janë kryer nga bashkia, duke mos pasur asnjë fond nga qeveria.

Lexoni dhe kete

GJAKMARRJA, 50 TE VRARE DHE 130 TE PLAGOSUR NE 2018

Organizata “Operazione Colomba” organizoi këtë të premte aktivitetin e radhës ndërgjegjësues në luftën kundër gjakmarrjes …