Breaking News

PROTESTA E OPOZITES, FARE THANE MEDIAT NDERKOMBETARE

Nga SHBA-ja n Europ dhe deri n Kin. Protesta e opozits e zhvilluar ditn e sotme ka zn faqet e para t mediave m t mdha n bot.

E para ishte Nju Jork Times, e cila n kryeartikullin e saj shkruante se opozita dhe mbshtetsit e saj, kan protestuar kundr qeveris pr varfrin q ka pushtuar vendin dhe reformat e saj q po drgojn njerzit n burg.

M pas ishte edhe gjiganti britanik BBC, q ka raportuar se n protestn e opozits kishte prplasje. Demonstruesit hodhn vez dhe gur ndaj godins qeveritare, duke krkuar dorheqjen e qeveris s kryeministrit Edi Rama, shkruante n artikullin e saj BBC.

M pas ishin n radh edhe media kineze q shkruajtn se protestuesit kan djegur nj dordolec q personifikonte kryeministri. Edhe media kanadeze dhe amerikane kan pasqyruar protestn e opozits n Tirans.

Lexoni dhe kete

BASHA, TAKIM ME PUNONJËS TË FASONERIVE

Kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi këtë të enjte një takim me punonjës së fasonerive në Fushë …