Saturday , 18 January 2020

PROTESTA E OPOZITES NE KOSOVE, ME FLAMUJ KUQEZI!

Ka nisur me flamuj komėtarė protesta e opozitės nė Prishtinė. Mijėra qytetarė janė mbkedhur nė shesh, nė krye tė tė cilėve janė tre kreret e partive opozitare, qė nė duar mbajnė parullėn “Pėr shtet me sovranitet”

Ish-lideri i VV, tha se kjo do tė jetė pranverė e rilindjes sė demokracisė. Ai tha se kėrkojnė qė pavarėsia tė jetė e mbushur me sovranitet e zhvillim ekonomik, tė eliminohet korrupsioni, duke filluar prej qeverisė.Kurti tha se Zajednica ka vdekur, ka marrė fund, e do tė merr fund edhe kjo qeveri. Lidhur me mbajtjen e flamujve kombėtar dhe jo atij shtetėror, Kurti tha se populli e di mė sė miri cilin flamur ta mbajė.

Lideri i Lėvizjes “Vetėvendosjes”, Visar Ymeri, i cili po i prin protestės sė opozitės, ka thėnė pėr KTV-nė se protesta e sotme ėshtė sinjali i fundit pėr qeverinė qė tė japė dorėheqje.

“Protesta e sotme i dėrgon sinjalin qeverisė dhe kėtij regjimi polici se Kosova nuk do tė lejojė tė udhėhiqet nga njerėzit qė kanė shkelur kushtetutėn dhe kanė cenuar sovranitetin e Kosovės”, ka thėnė Ymeri.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET LOKALE NE ULQIN PA FITUES

NĆ« Ulqin kĆ«tĆ« tĆ« diele u mbajten zgjedhjet lokale pĆ«r Parlementin lokale tĆ« kĆ«tij qyteti. …