Wednesday , 29 September 2021

PROTESTA E OPOZITES SE BASHKUAR NE RRETHE

Pas marrëveshjes për koalicionin opozitar, Partia Demokratike me aleatët e saj ka vendosur që nesër të organizojë një protestë në rrethe. Pra, protesta e nesërme e opozitës do të ketë një strategji tjetër. Opozita jashtë Kuvendit do të bllokojë në orën 18:00 disa akse kryesore të vendit, si në: Elbasan, Durrës, Fier, Tiranë dhe në Milot, tek Karburanti në Autostradë. Në lidhje me protestën në Milot, Partia Demokratike dega Shkodër fton qytetarët të marrin pjesë në këtë protestë.

Ndërkohë një ditë më parë, koalicioni opozitar i përbërë nga 8 parti firmosi marrëveshjen me 10 pika për të mos marrë pjesë në zgjedhjet derisa të garantohet liria e tyre.

Lexoni dhe kete

GJIKNURI: TË GATSHËM PËR ÇDO BISEDIM ME PD-n

Sekretari i ri i përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri, ka deklaruar nga qyteti i Shkodrës …