Friday , 22 October 2021

Protesta e PD- se, Ēobaj: Policia presion qytetareve!

Policia e qytetit tė Shkodrės ka kthyer pas simpatizantėt demokratė tė cilėt ishin pa karta identiteti pėr sigurinė e protestės nė Tiranė. Postoblloku i policisė sė Shkodres i ngritur nė kryebushat ka kontrolluar tė gjitha automjetet private nė tė cilat udhėtonin pėrkrahės tė partisė demokratike si dhe kishin flamuj tė PD- sė.

Kėtė situatė e ka cilėsuar si aspak normale kreu i PD- sė nė Shkodėr Ramiz Ēobaj I cili theksoi se kėto kontrolle po I mėrzisin mė shumė kėto njėrėz ndėrsa po u japin edhe njė arsye mė shumė pėr tė protestuar edhe kundėr policisė.

 

Nė ndryshim me protestat e kaluara tė opozitės kėtė herė pėrkrahėsit  e Partisė Demokratike dhe qytetarėt shkodranė kanė udhėtuar drejt Tiranės me automjete private, nė mėnyrė tė organizuar. Kanq qėnė drejtuesit e selisė blu nė Shkodėr tė cilėt janė marrė me organizimin e nisjes drejt protestės sė 22 Nėntorit.

Lexoni dhe kete

BASHA: KRIZA E KORRUPSIONIT PO PƋRKTHEHET NƋ RRITJE TƋ ƇMIMEVE

NĆ« njĆ« dalje pĆ«r mediat nga selia e PD, kryedemokrati Lulzim Basha, foli sĆ«rish pĆ«r …