Tuesday , 16 August 2022

Protesta e PD- se, obaj: Policia presion qytetareve!

Policia e qytetit t Shkodrs ka kthyer pas simpatizantt demokrat t cilt ishin pa karta identiteti pr sigurin e protests n Tiran. Postoblloku i policis s Shkodres i ngritur n kryebushat ka kontrolluar t gjitha automjetet private n t cilat udhtonin prkrahs t partis demokratike si dhe kishin flamuj t PD- s.

Kt situat e ka cilsuar si aspak normale kreu i PD- s n Shkodr Ramiz obaj I cili theksoi se kto kontrolle po I mrzisin m shum kto njrz ndrsa po u japin edhe nj arsye m shum pr t protestuar edhe kundr policis.

 

N ndryshim me protestat e kaluara t opozits kt her prkrahsit e Partis Demokratike dhe qytetart shkodran kan udhtuar drejt Tirans me automjete private, n mnyr t organizuar. Kanq qn drejtuesit e selis blu n Shkodr t cilt jan marr me organizimin e nisjes drejt protests s 22 Nntorit.

Lexoni dhe kete

PD: BORDET E TRANSPARENCËS BASHKËPUNËTORË NË VJEDHJE

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj Bordit të Transparencës përsa i përket lëvizjes në çmime të …